מפת איטליה – מגף אירופי אופנתי

עוגת שוקולד
תוכן עניינים
מעוניינים לקבל הצעת מחיר ?
כתבות אחרונות

איטליה היא ארץ לא קטנה כל כך עם שטח של יותר מ-300,000 ק"מ מרובע.

אם תסתכלו על מפת איטליה הדבר ראשון שתוכלו להבחין בו הוא צורת המגף הבועט בכדור (הלא כל כך עגול) הסיציליאני.

בצפון איטליה, תוכלו למצוא את רכסי האלפים והדולומיטים, הידועים בנופיים המרהיב ואתרי הסקי המשובחים שלהם.

לאורך המגף תוכלו למצוא את רכס האפנינים שמפריד בין מזרח למערב איטליה.

 

איים על מפת איטליה

סיציליה וסרדיניה (האיים הגדולים של איטליה), הן שילוב בין נוף הררי לחופים, מה שנותן להן מראה דרמטי, אבל מי שיסתכל מקרוב על מפת איטליה יבחין שיש לה יותר מ-2 איים גדולים – יש לה למעשה יותר מ-40 איים. חלקם מאוד קטנים וגעשיים, חלקם מעט יותר גדולים ובנויים, אחד מהם שימש רק כבית כלא (התשובה האיטלקית לאלקטרז). למעשה טיול באיים של איטליה הוא חוויה מיוחדת לא פחות מטיול בארץ עצמה, לכל אי אופי משלו וסיפורו המיוחד, וכולם שוכנים על פני מים צלולים שיגרמו לכם לשכוח לרגע שאתם בים התיכון ולחשוב שאתם בקאריביים.

 

מזג אוויר באיטליה

בזכות הטופוגרפיה המגוונת של איטליה ומיקומה על כדור הארץ היא מתאימה מאוד לביקור בכל ימות השנה. החורף של איטליה יותר קר, גשום ומושלג מהחורף הישראלי, דבר שעלול להרתיע מבקרים רבים, אבל אם אתם אוהבים נוף הרים מושלג או חולי ספורט אקסטרים בשלג זהו הזמן המושלם להגיע לאיטליה. האקלים הים תיכוני של איטליה הופך את הסתיו והאביב לעונות הנעימות והנוחות ביותר להגיע אליה, כיוון שהן יבשות לרוב והטמפרטורה תיקח אתכם מחולצה קצרה בבוקר, למעיל דק בערב. בקיץ אמנם מתחמם מאוד (אך לא כמו בישראל) וזהו זמן נפלא לפקוד את חופיה הקסומים של איטליה, ויש הרבה מהם, עם רצועת חוף הנמשכת כמעט לכל אורך המדינה.

 

מגלים עולמות חדשים באיטליה

בתוך איטליה ישנן שתי הארצות שאחת מהן היא הקטנה בעולם, ואחת מהן היא השלישית מהסוף בגודלה בעולם – הוותיקן וסן מרינו. אם תסתכלו על מפת איטליה תוכלו להבחין בשני העיגולים הקטנים של הוותיקן, הנמצא בתוך רומא, וסן מרינו השוכנת בצפון מזרח איטליה, בהרי האפנינים. על אף ששתי המדינות האלו אמנם ירגישו לכם כחלק בלתי נפרד מאיטליה (כי תושביהן הם למעשה איטלקים) אך הם בעלות אוטונומיה עצמאית לחלוטין, אך אל דאגה אין צורך במעבר גבול מייאש כדי להכנס אליהן, הגבולות של הוותיקן וסן מרינו פתוחים (כמו ברוב אירופה).

ענף התיירות באיטליה מפותח מאוד, למעשה זו המדינה החמישית המתוירת בעולם, על כן תוכלו למצוא אפשרויות לינה מגוונת ורבות בכל טווחי המחירים, תחבורה ציבורית נוחה ויעילה וכמובן אינספור אטרקציות – החל ממבנים עתיקים כמו הקולוסיאום ומגדל פיזה, כנסיות רבות, המטבח האיטלקי המגוון, עיירות ציוריות כמו ונציה וורונה, אופנה, טבע עוצר נשימה ועוד אטרקציות נוספות רבות שמתאימות לכל גיל, כל תקציב וכל הרכב (משפחות, זוגות, חברים, יחידים) בו אתם בוחרים להעביר בו את הנופש שלכם באיטליה.

מפה מחולקת

אהבתם? שתפו עם החברים!